REMIX 

szkolny zespół muzyczny

założony i prowadzony od 2008 roku przez mgr sztuki Annę Krysztofińską.

W 2009 roku powstał Hymn zespołu a w 2012 zyskaliśmy LOGO.

                                                                                       FB FindUsonFacebook online 144 pl PL 

                                                                                                          

W latach 2013-2014 REMIX działał w projekcie Śpiewający Wrocław koncertując na scenach Akademii Muzycznej i Filharmonii Wrocławskiej.

Chór REMIX brał udział w World Music Days 2014 występując w dwóch koncertach: w Teatrze Muzycznym Capitol oraz w Saloniku Trzech Muz.

W 2015 roku zespół REMIX  nagrał swoją płytę w studio nagraniowym MDK Fabryczna.

Dwukrotnie brał udział w I i II Wrocławskiej Tamborradzie w ramach Europejskiej Stolicy Kultury.

                                            

Sukcesy:

     -  Nagroda w II Festiwalu  Kolęd i Pastorałek "Świąteczne Śpiewanie" w 2009 r.,

     - 2 miejsce w VI Festiwalu Piosenki „Żołnierski Rytm 2012”,

     - 3 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Muzyka i tolerancja” w 2014 r.,

     - 2 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej w 2015 r.,

     - 1 miejsce w XIV Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w 2016 r.,

 - 2 miejsce w XI Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w 2017 r.,

 - 2 miejsce w XV Festiwalu Pieśni Patriotycznej w 2017 r.,

 - 1 miejsce w XVI Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w 2018 r.

 Filmy Chóru Remix

chór REMIX

Załączniki:
Pobierz plik (Etykieta płyty.doc)Płyta[Płyta]335 kB
Pobierz plik (HYMN ZESPOŁU REMIX.doc)Hymn zespołu[Hymn zespołu]326 kB
Pobierz plik (REGULAMIN ZESPOŁU REMIX.doc)Regulamin zespołu[Regulamin zespołu]325 kB
Pobierz plik (ZGODANAWYKORZYSTANIEWIZERUNKUDZIECKA.doc)Zgoda na zdjęcia[Zgoda na zdjęcia]20 kB

Nasz szkolny chór REMIX brał udział w projekcie integracyjnym pt. „RAZEM W ŚWIECIE SZTUKI”,

którego organizatorami były: 

 • Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF),           
 • Gmina Wrocław, 
 • Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego  
 • Stowarzyszenie Dolnośląskie Towarzystwo Muzyczne we Wrocławiu.

Projekt skierowany był do uczniów ukraińskich i polskich szkół podstawowych we Wrocławiu i polegał na  organizacji pozalekcyjnych zajęć integracyjno – artystycznych wzmacniających postawy otwartości międzykulturowej i solidarności społecznej dla dzieci i młodzieży w formie warsztatów: wokalnych, tanecznych i plastycznych. 

Celem przedsięwzięcia była współpraca, korzyści z bycia razem i budowanie relacji społecznych, przeciwdziałanie agresji, radzenie sobie ze stresem, jak również metody aktywnego słuchania oraz wspieranie silnych stron ucznia.

 Zajęcia chóralne uczniów polskich, ukraińskich i z białorusi odbywały się w naszej szkole dwa razy w tygodniu.

Podsumowaniem projektu był koncert „RAZEM W ŚWIECIE SZTUKI”, który odbył się 8 grudnia 2022r. w Centrum Kultury Wrocław –Zachód przy ul. Chociebuskiej 4 we Wrocławiu, podczas którego wystąpiły zespoły biorące udział w Projekcie w tym nasz chór REMIX. Zespół wykonał dwie piosenki w języku ukraińsko-polskim i angielsko -polskim. 

  

Chór REMIX naszej szkoły na koncercie

 17 maja 2022 roku w auli Politechniki Wrocławskiej nasz szkolny chór REMIX wystąpił w koncercie pt. „Czy mnie widzisz? Czy mnie słyszysz?” w prezentacji zespołów, chórów o tematyce nawiązującej do kampanii pn. 2022 - Wrocławskim Rokiem Dobrych Relacji – Przeciw Samotności. (Utwory w dowolnie wybranym języku o tematyce samotność, osamotnienie, przyjaźń, miłość, pomoc, współpraca, nadzieja itp.)

Chór w nowym składzie zaprezentował dwa utwory: „Kolorowe dzieci” i „We Are the Word” przy oklaskach i wspólnym śpiewie z publicznością.

 photo 2022 05 21 19 12 47  dyplom chóru repertuar  photo 2022 05 21 19 17 53

 

Chór Remix uczcił 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez cały 2018 rok

 • 24 lutego 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław-Krzyki na XII Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W konkursie stratowało 59 solistów i zespołów z całego regionu. Nasze uczennice z zespołu REMIX, zostały zasłużenie wyróżnione przez Jury  w kategorii wiekowej od 10 do 12 lat zespoły. 
 • 16 kwietnia 2018 r. chór REMIX wziął udział w V Przeglądzie Wrocławskich Szkolnych Zespołów Śpiewaczych w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Nasz chór zaprezentował się w 33 osobowym składzie i wzruszająco wykonał dwa utwory: "Mury" z akompaniamentem dwóch naszych gitarzystek i "Róża i bez" przy oklaskach publiczności.
 •  W dniu 27 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Flagi Państwowej i Konstytucji Trzeciego Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IV d i chór ,, Remix”.
 •  W dniu 30 kwietnia 2018r.  bralismy udział w Osiedlowej Paradzie Niepodległości organizowanej przez pana Bolesława Langa (Salonik Trzech Muz) i zarząd osiedla Karłowice - Różanka.  Uczestnicy w pochodzie przeszli do amfiteatru na osiedle ,, Polanka”. Pochód prowadzili strażnicy miejscy siedzący na koniach, co wzbudziło wielkie zainteresowanie przechodniów. Amfiteatr zajęli chór ,, Remix” i młodzi aktorzy z klasy IV d, którzy zaprezentowali społeczności lokalnej swój talent oraz przybliżyli historię symboli narodowych i konstytucji.
 •  6 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 8 we Wrocławiu odbył się XVI Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej, na którym zajęliśmy  I miejsce.
 • Chór REMIX wziął czynnie udział w wydarzeniu "Zaśpiewajmy dla Niepodległej" na pl. Wolności w dniu 10 listopada 2018 roku. Próbowaliśmy ustanowić rekord świata w śpiewaniu dla Niepodległej Piechota.
 •  W dniu 13 listopada uczniowie z klasy V D i chóru REMIX zaprezentowali program artystyczny pt. ,,Droga do niepodległości”, który zakończył obchody Dnia 11 Listopada w naszej szkole.